Dobra wiadomość. Pomoc dla uchodźców z Ukrainy przedłużona.

Sejm przyjął decyzję o przedłużeniu czasu ochrony dla obywateli Ukrainy

Dobra wiadomość dla obywateli Ukrainy w Polsce! Polski Sejm przyjął decyzję o przedłużeniu czasu ochrony dla obywateli Ukrainy do 30 czerwca 2024 roku. To oznacza, że osoby z Ukrainy nadal będą miały możliwość legalnego przebywania i pracy w Polsce.

9 lutego Sejm zagłosował za przedłużeniem pomocy dla obywateli Ukrainy do 30 czerwca. Przeciwko ustawie głosowało 15 posłów Konfederacji, jeden poseł z „Prawa i Sprawiedliwości” wstrzymał się od głosu. Pozostali byli za. Jednakże jest to tymczasowa decyzja. Tymczasem rząd ma opracować nowe rozwiązania dotyczące tymczasowej ochrony Ukraińców.

To ważne wydarzenie ma istotny wpływ na rynek pracy w Polsce oraz dla pracodawców. Przedłużenie ochrony czasowej dla obywateli Ukrainy pozwoli na stabilność zatrudnienia i kontynuację współpracy z wykwalifikowanymi pracownikami z Ukrainy. Dla pracodawców oznacza to dalszą możliwość korzystania z zasobów ludzkich, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju.

Jesteśmy przekonani, że ta decyzja przyniesie korzyści zarówno dla obywateli Ukrainy, jak i dla polskiego rynku pracy. Bądźmy razem w budowaniu otwartego i przyjaznego dla wszystkich społeczeństwa! 🇵🇱🤝🇺🇦